Moda młodzieżowa w PRL
Thrasher koszulki streetwear
Zgodnie z tym, co powiedział Václav Havel, tam gdzie pojawia się totalitaryzm, polityka ma wpływ na każdy aspekt życia społeczeństwa. Bardzo dobrze uwidaczniało się to w krajach totalitarnych, gdzie wpływ polityki widać nawet w modzie młodzieżowej. Społeczeństwo polskie, w latach 50-tych ubiegłego stulecia, również poszukiwało sposobów na wyzwolenie się z ograniczeń, jakie nakładał na nie ustrój totalitarny.
W PRL’u młodzież, która nie chciała się dostosować do narzuconych przez władze trendów w modzie, zwracała się ku modzie młodzieżowej, która przybywała do Polski z socjalistycznych krajów Europy Zachodniej i Ameryki. Oczywiście komunistyczne władze robiły wszystko, by zwalczyć tą fascynację zachodnią modą i przedstawiały młodym ludziom swoją własną propozycję odzieżową. Starania te jednak okazywały się próżne.
Młodzież nadal chętniej od alternatywy oferowanej przez władzę wybierała amerykańskie dżinsy i białe koszule z szerokimi kołnierzykami oraz krawatami w paski, modnymi wówczas we Włoszech.
Polecane artykuły
Ciąża, to nie choroba
https://www.cafitesse.pl/pl/c/Bubble-Tea/63optykopalinski.pl Ciąża to nie choroba i ja się z tym całkowicie zgadzam. Jeżeli tylko wykonane badania oraz opinia lekarza wskazuje na to, że dziecko rozwija się prawidłowo, a tobie nic nie dolega, a tym samym nie zagraża ciąży. To nie ma, co się nad sobą
Urlop ojcowski – prawa ojca
https://visgrana.eu/ Fakt, że to kobieta wychowuje dziecko, a ojciec zarabia pieniądze na ich utrzymanie jest oczywisty. Jednak nie zmienia to faktu, że tata jest również potrzebny podczas nieustannej opieki nad dzieckiem. Po porodzie praktycznie każdy mężczyzna wykorzystuje te dwa przydzielone mu z