Nauka samodzielnego zasypiania
sklep baristyczny
Moment kiedy dziecko nauczy się samodzielnie zasypiać jest mocno wyczekiwany przez rodziców. W końcu mają oni chwilę dla siebie, mogą wieczorem spędzić czas razem czy też poświęcić się zaległym obowiązkom. Często jednak poprzez ich złe podejście do sprawy, nauka samodzielnego zasypiania wydłuża się miesiącami, a nawet latami. Najczęstszym błędem jest przeświadczenie rodziców, że dziecko nagle samo nauczy się zasypiać. Nic bardziej mylnego.
Z jakiego powodu maluch ma rezygnować z czegoś co sprawia mu taką przyjemność skoro nic go do tego nie zmusza? Dzieci mogą rozpocząć naukę samodzielnego zasypiania już od 6 miesiąca życia. Jest to oczywiście sprawa indywidualna, bowiem każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Pierwsze dni nauki mogą być dla rodziców prawdziwą katorgą. Lepiej więc odłożyć ją na później, jeśli mama lub tata mają trudny okres w pracy. Istnieje wiele metod, które mają ułatwić dziecku samodzielne zasypianie.
Wiele z nich może wyglądać na drastyczne, aczkolwiek konsekwencja w działaniu i cierpliwość z pewnością ułatwią nam przejście przez ten cały proces. Metody opierają się na stopniowym wydłużaniu czasu powrotu do dziecka, kiedy zaczyna ono płakać. Ma to na celu przyzwyczajenie go, że rodzice nad nim czuwają, ale nie zjawią się na każde jego zawołanie. Złym pomysłem jest pozostawianie płaczącego dziecka samego aż się uspokoi. Maluch zasypia wtedy ze zmęczenia, ale w stresie, nie wiedząc o co chodzi.
Rodzice powinni pamiętać, że naukę naprawdę warto zacząć jak najwcześniej bowiem u starszego dziecka ciężko będzie wyplenić stare nawyki.
Polecane artykuły
Ciąża, to nie choroba
https://www.cafitesse.pl/pl/c/Bubble-Tea/63optykopalinski.pl Ciąża to nie choroba i ja się z tym całkowicie zgadzam. Jeżeli tylko wykonane badania oraz opinia lekarza wskazuje na to, że dziecko rozwija się prawidłowo, a tobie nic nie dolega, a tym samym nie zagraża ciąży. To nie ma, co się nad sobą
Urlop ojcowski – prawa ojca
https://visgrana.eu/ Fakt, że to kobieta wychowuje dziecko, a ojciec zarabia pieniądze na ich utrzymanie jest oczywisty. Jednak nie zmienia to faktu, że tata jest również potrzebny podczas nieustannej opieki nad dzieckiem. Po porodzie praktycznie każdy mężczyzna wykorzystuje te dwa przydzielone mu z